S.K.I.F העולמי

ארגון S.K.I.F העולמי נוסד ע"י קאנאזאוה קאנצ'ו בשנת 1977. מאז תחילתו של הארגון, ארצות רבות הצטרפו לארגון, וכיום הארגון מונה מעל ל – 100 מדינות רשומות.

הרוח וכוונת הדברים של ארגון S.K.I.F התפתחו גם הם עם השנים, ומה שהתחיל כקבוצת אנשים מסורים ודבקים במטרה, התרחב ונהייה לפדרציה אחת גדולה. כתודה והוכרה למנהיגות היפנית של הארגון, הרמה הטכנית המקצועית והקוד המורלי שנשמרו על הרמות הגבוהות ביותר, הארגון ממשיך עדיין את התפתחותו והתרחבותו במדינות אירופה השונות ובשאר מדינות העולם.

ארגון S.K.I.F באירופה מיוצג בין השאר ע"י הסנסאים היפנים הבאים:

שירו אסאנו – שיהן – נשיא הארגון באירופה. מורה ראשי בבריטניה.

אקיו נאגאי – שיהן – סגן נשיא הארגון באירופה. מורה ראשי בגרמניה.

ריקוטה קוגה – האנש'י – מזכיר הארגון באירופה. מורה ראשי ויועץ טכני בשוויץ, בלגיה וישראל.

טושיו יאמאדה – שיהן – חבר וועדה טכנית של הארגון באירופה. מורה ראשי באיטליה ויוון.  

נוריו קאוואסו – שיהן – סגן יו"ר וועדה טכנית באירופה. מורה ראשי באוסטריה.

נושא חשוב מאוד שהפך לראייה הינו ראשי תיבות של שם הארגון S.K.I.F באנגלית, שם זה הוא לא רק: "שוטוקאן קראטה-דו אינטרנציונל פדריישן", אלא גם: "שוטוקאן קראטה-דו אינטרנציונל פמילי" (משפחה). הרעיון הנ"ל יחד עם התפיסה והמשמעות של ההרמוניה הינם כנראה החשובים והיקרים מכל ללבו של קאנאזאוה קאנצ'ו. רעיון ומשמעות ההרמוניה בקראטה-דו לא רק מייחסים חשיבות למצב הגופני וליכולת לבצע טכניקות שונות, אלא גם שילוב והרמוניה בין המצב הרוחני וכוונת הדברים, שזאת המטרה האמיתית שברצוננו להגיע אליה בקראטה-דו וגם בחיי היום-יום כדי להרגיש יותר טוב עם עצמך ועם הסובב אותך.